Phone: 886 277 472 lub 23 661 27 94     Email: kajaki.wazka@gmail.com

10 rzeczy, które musisz zabrać na spływ

Spływ kajakowy na Wkrze to świetna zabawa. Zadbaj o to, żeby nic jej nie zakłóciło: przygotuj się dobrze do wyprawy! Co zabrać na spływ?

Koniecznie zabierz:

  1. Wodę, która nawodni Cię w czasie wysiłku na słońcu i w upale, pamiętaj, że woda odpowiada za termoregulację Twojego organizmu, odpowiedni jej poziom utrzyma Cie w dobrym nastroju i sprawi, że upał nie będzie uciążliwy.
  2. Telefon z naładowaną baterią, możesz zabrać na spływ również power bank – pamiętaj, że na wodzie zasięg jest słabszy, a bateria rozładowuje się szybciej, wyłącz internet, jeśli z niego nie korzystasz, pozwoli to wydłużyć czas czuwania telefonu, zapisz w telefonie lokalne numery alarmowe oraz numer do wypożyczalni, telefon zapakuj w wodoodporne etui. 
  3. Krem ochronny, kapelusz, okulary – chroń ciało przed nadmierną ekspozycją na słońce, chłód wody daje złudne odczucie, które powoduje, że dopiero po zakończeniu spływu czujemy jak bardzo jesteśmy opaleni. Aby uniknąć poparzenia zawsze używaj kremu z filtrem. Nie zapomnij zabrać na spływ okularów przeciwsłonecznych, aby słońce nie podrażniło Ci oczu.
  4. Jedzenie zapakowane w woreczki strunowe, które uchronią je przed zmięknięciem. Zabierz na spływ zapas jedzenia, ponieważ wiosłując spalisz kalorie, jeśli skorzystasz z kąpieli w wodzie zgłodniejesz jeszcze szybciej!
  5. Worek na śmieci, w który zapakujesz butelki, papierki i torebki po jedzeniu, aby nie turlały się one w kajaku i nie uprzykrzały spływu.
  6. Mapa lub przewodnik kajakarski – aby nic na tresie Cię nie zaskoczyło, w przewodniku znajdziesz informacje o tym, gdzie znajdują się odpowiednie miejsca na biwak, pola namiotowe, sklepy, jak pokonywać przeszkody, stopnie wodne.
  7. Buty do chodzenia w wodzie, które uchronią twoje stopy, przed zranieniem o muszle i kamienie.
  8. Spray na komary szczególnie, gdy masz zamiar pływać wieczorem i rankiem, gdy owady są najaktywniejsze.
  9. Ubrania na zmianę oraz ręcznik zapakowane w szczelny worek – na wypadek wywrotki lub kąpieli.
  10. Płaszcz przeciwdeszczowy, który ochroni Cię przed opadami.