Phone: 886 277 472 lub 23 661 27 94     Email: kajaki.wazka@gmail.com

Rodzinny spływ z dzieckiem rzeką Wkrą

Rodzinny spływ z dzieckiem rzeką Wkrą to świetny pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu. Poniżej Bolęcina Wkra rozlewa się, płynie dość leniwie, wiele tu płycizn odpowiednich na kąpiele oraz przyjaznych brzegów sprzyjających odpoczynkowi.

Korzystając z uroków rzeki Wkry na kajaku należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się, aby odpoczynek przebiegał w spokojnej atmosferze.

Wybierając się na kajaki z dzieckiem należy pamiętać, aby dostosować trasę i czas spływu do najmłodszego i najmniej doświadczonego uczestnika. Weź pod uwagę wiek dziecka, dobierz trasę spływu w zależności od doświadczenia kajakowego rodziców. Zapytaj obsługę wypożyczalni o odpowiednią trasę, na początek być może lepsza będzie trasa bez przeszkód, jazów i przenosek.

Pamiętaj, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Jeszcze zanim wyruszycie na kajak przygotuj grę lub quiz, który pozwoli utrwalić zasady bezpieczeństwa.

Kluczowe i najbardziej niebezpieczne momenty to wsiadanie/wysiadanie z kajaka oraz pokonywanie przeszkód. Najlepiej, gdy najpierw do kajaka wsiada dorosły, a potem inny dorosły z lądu pomaga się dosiąść dziecku. Pamiętaj poinstruować dziecko, aby stawiało nogi na środku kajaka, wtedy się nie przechyli i nie nabierze wody. Zawsze wyruszajcie z zatoczki, aby powoli włączyć się w nurt rzeki. To zmniejszy prawdopodobieństwo wywrotki.

Najlepiej, gdy jedna osoba steruje/wiosłuje, inna zajmuje się małym dzieckiem. Koniecznie załóżcie kamizelkę ratunkową małemu dziecku, pamiętajcie, aby dopasować rozmiar kamizelki i zapiąć pas między nogami, który zabezpieczy przed zsunięciem się kamizelki w przypadku, gdyby dziecko wpadło do wody i podniosło ręce do góry. Inna załoga, która popłynie z Wami, będzie dodatkowym zabezpieczeniem w przypadkach awaryjnych.

Małe dziecko dobrze oswoić z kajakiem, ubrać w kapok wcześniej, aby chwilkę w nim pochodziło, pomoczyć ręce/nogi, aby oswoić z wodą.

Podczas rodzinnego spływu z dzieckiem rzeką Wkrą czerpcie radość z kontaktu z przyrodą, zaplanujcie przerwy przy płyciznach, skorzystajcie z możliwości odpoczynku na przyjaznym brzegu rzeki Wkry.

Nie zapomnijcie o przygotowaniu się na różne warunki pogodowe, przyda się kapelusz, krem przeciwsłoneczny, spray na komary, woda i posiłek.

Dużo piszemy o bezpieczeństwie bo jest niezwykle ważne, ale większość uczestników spływu nigdy się nie wywraca i na szczęście nigdy wiedzy nie musi przenosić na teren praktyki. Rodzinny spływ z dzieckiem rzeką Wkrą z odpowiednio dobraną trasą jest bezpieczny.

STRONA W BUDOWIE