Phone: 886 277 472 lub 23 661 27 94     Email: kajaki.wazka@gmail.com

Spływy kajakowe – dlaczego warto?

W ostatnim czasie spływy kajakowe zyskują coraz większą popularność. Przyczyn atrakcyjności spływów kajakowych jest wiele. Dlaczego warto pływać kajakiem? Oto najważniejsze powody:

 • Aktywny Wypoczynek

Spływy kajakowe wpisują się w nurt zdrowego stylu życia. Wypoczynek w kajaku to aktywny wypoczynek – świetna forma uprawiania sportu podczas urlopu lub wolnego weekendu. Pokonywanie kilometrów w kajaku to świetny sposób na zaznanie ruchu bez nadmiernego zmęczenia. Podczas wiosłowania pracują głównie mięśnie pleców, grzbietu, ramion, brzucha. Podczas godziny wiosłowania możesz spalić 200-400 kalorii w zależności od intensywności wysiłku. Wiosłowanie wzmacnia serce.

 • Dla każdego

Spływy kajakowe to świetny sposób na spędzanie czasu w każdym wieku. Nad wodą świetnie bawić się będą dziadkowie, rodzice i dzieci. Dobierając odpowiednio trasę można dostosować spływ zarówno dla osób zaawansowanych jak i początkujących.

 • Poznawanie ludzi i zacieśnianie więzi

Spędzanie czasu w kajaku z rodziną i znajomymi zacieśnia więzi. Wspólne przeżywanie radości i relaks sprzyjają umocnieniu relacji. Na szlaku i w czasie postojów na dzikich plażach można również spotkać ciekawych ludzi. Takie spotkanie może być początkiem długiej znajomości.

 • Zabawa

Na spływie kajakowym można świetnie się bawić, biesiadować, grać w gry zespołowe, zwiedzać okoliczne atrakcje.

 • Relaks

Spływ kajakowy pozwoli Ci się odprężyć i zapomnieć o codziennej gonitwie.

 • Natura

Spływ kajakowy to świetna okazja do kontaktu z naturą. Płynąc kajakiem możesz obserwować roślinność i zwierzęta nad rzeką. W wodzie zobaczysz młody narybek, czasem pluśnie gdzieś większa ryba. Przy odrobinie szczęścia nad rzeką zobaczysz żurawie, kaczki, łabędzie, w zakolach rzek nenufary i grążele żółte. Zachwycą Cię malowniczo pochylone nad korytem rzeki drzewa oraz konary na brzegu.

 • Woda

Spływy kajakowe umożliwiają kontakt z wodą – możesz zażyć kąpieli, pływać w pław, chodzić w wodzie, i chlapać się do woli.

 • Ochłoda

W upalne dni spływ kajakowy ochłodzi Cię, możesz skorzystać z kąpieli, moczyć nogi z kajaka lub pochlapać się wiosłami.

 • Cisza

Spływy kajakowe pozwolą Ci uciec od zgiełku miast i hałasu w miejscowościach turystycznych. Na spływie kajakowym słuchać będziesz szumu fal, plusku wody  owadów, które ukryły się w przybrzeżnych szuwarach. Wsłuchasz się w ciszę i siebie.

 • Przestrzeń

Otwarta przestrzeń rzeki da Ci poczucie wolności i wyzwolenia.

 • Spływ kajakowy nie nudzi

Spływy kajakowe rzeką są ciekawym sposobem spędzania czasu, ponieważ nigdy nie wiesz co zobaczysz za kolejnym zakrętem. Rzeka zmienia się na różnych odcinkach, wygląda inaczej wiosną, latem, jesienią i zimą, odkrywa swoje skarby i chowa w zależności od poziomu wody.

 • Niskie koszty

Spływy kajakowe to relaks na każdą kieszeń. Korzystając z lokalnej wypożyczalni, wybierając krótsze trasy  i zbierając większą ekipę zapłacisz mniej. Dodatkowo nie musisz mieć żadnego profesjonalnego sprzętu na własność. Koszta obniżysz też przygotowując sobie jedzenie samodzielnie i zabierając wcześniej zakupione napoje oraz nocując pod namiotem.