Phone: 886 277 472 lub 23 661 27 94     Email: kajaki.wazka@gmail.com

Spływ kajakowy z Płaciszewa do Sochocina

Proponujemy spływy na Wkrze: spływ kajakowy z Płaciszewa do Sochocina

Spływ kajakowy z Płaciszewa do Sochocina polecamy osobom planującym dłuższe kajakowanie. Trasa liczy ok. 15 km, rzeka Wkra na tym odcinku silnie meandruje. Nurt rzeki jest bardziej wartki, podczas spływu trzeba skupić się na sterowaniu kajakiem w krętym korycie rzeki, czas pokonywania ok 4 do 6 h.

most drogowy w płaciszewnie

Most drogowy w Płaciszewie

Spływ kajakowy z Płaciszewa do Sochocina zaczynamy za mostem w Płaciszewie po prawej stronie. Rzeka jest tu bardzo płytka, dno piaszczyste, to świetne miejsce by zażyć kąpieli. Za mostem rzeka skręca w lewo, koryto staje się wąskie, nurt lekko przyspiesza. Rzeka Wkra na tym odcinku silnie meandruje tworząc wręcz wrażenie zawracania. Brzegi po wewnętrznej stronie zakoli pokryte są piaskiem tworząc malownicze mielizny idealne na kompiele, po zewnętrznej nurt wrzyna się w ponad metrowe skarpy.

Dalej most w Malużynie, na lewym brzegu kościół. Kolejny most w Kępie. Za nim niemalże pionowa skarpa z piasku wysokości około 8 metrów. Dalej wyłączony z ruchu most w Gutarzewie. Pod nim jaz. Kajaki można przenieść lewą stroną. W Sochocinie ujście rzeki Raciążnicy, za nim spiętrzenie po dawnym młynie, pale w wodzie i bystrze. Przenoska prawą stroną (kajaki odbieramy około 200 m przed przenoską).

Most drogowy w Kępie

Most drogowy w Kępie

Kilometraż spływu kajakowego z Płaciszewa do Sochocina

0,0 km – most na drodze lokalnej Goszczyce Średnie – Płaciszewo

3,9 km – pale po nieistniejącym spiętrzeniu młyńskim

4,4 km – mos na drodze lokalnej Malużyn Smardzewo, za mostem wyspa można płynąć lewą lub prawą odnogą

5,8 km – miejsce na odpoczynek, wiata

6,8 km – most metalowo-drewniany, na prawym brzegu wieś Kępa

11,3 km – czołowe ujście rzeki Łydyni, tu należy skręcić w prawo, aby nie wpłynąć w ten dopływ Wkry

11,7 km – pozostałości po drewnianym moście w Gutarzewie, przenoska lewą stroną, po prawej stronie plaża i miejsce na odpoczynek

14,5 km – ujście rzeki Raciążnicy

15.3 km – po lewej stronie Sochocin – „baza”