Phone: 886 277 472 lub 23 661 27 94     Email: kajaki.wazka@gmail.com

Co najlepiej pić na spływie kajakowym?

Co najlepiej pić na spływie kajakowym? Podczas spływu kajakowego nie może zabraknąć… wody. I to nie tylko tej w rzece!  Pij wodę na kajaku!

Najlepiej zaopatrzyć się w butelkę dla każdego kajakarza. Umieść ją w specjalnym stojaku w kajaku, aby mieć do niej zawsze szybki dostęp na spływie. Sięgaj po wodę w miarę regularnie i pij małymi łykami.

Pij więcej jeśli pływasz w upale i słońcu. Pamiętaj woda odpowiada za regulację temperatury organizmu i utrzymuje Cie w dobrym nastroju. Woda niweluje dyskomfort spowodowany spierzchnięciem ust, suchością gardła. Odpowiada ona również za utrzymanie odpowiedniego poziomu koncentracji.

Zwiększ ilość wypijanej wody jeśli intensywnie wiosłujesz na spływie. Pamiętaj woda zwalcza zmęczenie i dodaje energii, poprawia wydolność organizmu w czasie ćwiczeń, przeciwdziała skurczom.

Możesz oczywiście pić również soki i inne napoje, ale nie zastąpią one wody mineralnej w kwestii nawodnienia organizmu. Poza tym ich zapach może przyciągać owady. Więc jeśli pijesz słodkie napoje zawsze pij z butelki i po każdym łyku zakręcaj ją dokładnie. Podobnie postępuj z bidonem lub butelką z tak zwanym „smoczkiem”.

Na wodzie zrezygnuj z alkoholu, bo pod jego wpływem nie jesteś w stanie szybko analizować i reagować adekwatnie do sytuacji.