Phone: 886 277 472 lub 23 661 27 94     Email: kajaki.wazka@gmail.com

Kajaki Mazowsze? – idealne połączenie

Kajaki Mazowsze? – właśnie tak! Spływy kajakowe na Mazowszu są coraz częściej wybieraną formą rekreacji. Mazowieckie tereny mają do zaoferowania piękne nizinne krajobrazy, pełne pól z łanami zboża, łąk z pasącymi się krowami oraz lasów.  To co od niedawna zostało docenione – to mazowieckie rzeki. Dlaczego są tak atrakcyjne?

Po pierwsze mazowieckie rzeki są nizinne rozlane leniwe, a więc dla uczestników spływów kajakowych stosunkowo bezpieczne. Nawet przy dużych opadach nieduże nachylenie terenu sprawia, że koryto wypełnia się powoli i nie ma nagłych wahań poziomu wody w rzekach. Liczne meandry gwarantują zaś dzikie piaszczyste plaże gdzie można zażyć kąpieli wodnej i słonecznej.

Można tu znaleźć odcinki na których kajaków jest pełno i podczas spływu kajakowego można nawiązywać nowe znajomości, ale są również odcinki rzek, nadal dzikie, gdzie kajakarze delektują się kontaktem z przyrodą, o przyrodzie nad Wkrą możecie więcje poczytać na naszej stronie.

Roślinność nad rzeką Wkrą

Niekwestionowaną zaletą spływów na Mazowszu jest to, że można w kajaku spędzić ponad tydzień nocując pod namiotem lub w małych pensjonacikach, ale można też przyjechać na kajaki na Mazowsze po południu po pracy, żeby przez 2-3 godziny odpocząć od zgiełku miasta.

Szczególnie w okresie upałów spływy na Mazowszu wybierane są przez mieszkańców Warszawy. Z Warszawy na kajaki choćby do naszej Wypożyczalni Kajaków WAżKA można dotrzeć w niecałą godzinę. Dzięki bliskości spływów kajakowych na Mazowszu mieszkańcy stolicy nie muszą stać w korkach – mogą wyjechać nieco później lub wcześniej przed szczytem komunikacyjnym – szczególnie w piątkowe popołudnie i sobotni poranek.

Nie jest konieczne również rezerwowanie noclegu, ponieważ po spływie można bez problemu wrócić do domu. Takie rozwiązanie  jest podwójnie atrakcyjne – obniża koszty i umożliwia wypoczynek tym, którzy nie mają zbyt wiele czasu, a chcieliby go wykorzystać maksymalnie. A więc kajaki Mazowsze to idealne połączenie!

Wśród mazowieckich rzek szczególnie polecamy Wkrę – rzekę o wielu obliczach idealną na spływ kajakowy. Więcej o niej możecie poczytać na stronie:

Rzeka Wkra